Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Lietuvos keliuose – dar dešimt naujų autobusų

Lietuvos keliuose – dar dešimt naujų autobusų
Šiaulių bendrovė „Busturas“ nusprendė atnaujinti savo transporto priemonių parką išsyk dešimčia naujų, modernių vidutinės klasės autobusų. Du pirmieji Turkijoje pagaminti „Otokar Navigo Mega“ jau atvyko į Lietuvą.    
Toliau...

# Paryžiui – sudvejinti „Mercedes-Benz...

Paryžiui – sudvejinti „Mercedes-Benz Citaro”
Paryžiaus viešojo transporto įmonė RATP veš keleivius pailgintais „Mercedes-Benz Citaro”.                
Toliau...

# Keleivinio transporto vairuotojai – neblaivūs

Keleivinio transporto vairuotojai – neblaivūs
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro pareigūnai kartu su Valstybinės darbo inspekcijos atstovu lapkričio 24 d., siekdami užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams darbe, susijusiems su eismu, tikrino keleivinių transporto priemonių (mokyklinių autobusų, maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, lengvųjų automobilių (taksi), vežančių keleivius) vairuotojų blaivumą, transporto priemonių techninę būklę, kaip laikomasi Kelių eismo taisyklių XXV skyriaus „Keleivių vežimas" reikalavimų.
Toliau...

# Kauno vežėjai pasirūpino stogu keleiviams

Kauno vežėjai pasirūpino stogu keleiviams
Bendrovė „Kauno autobusai“ viešojo transporto stotelėje „Archyvas“ (Tvirtovės al. 35) sumontuos dvidešimtąją stoginę. Stoginės skirtos autobusų ir troleibusų laukiantiems keleiviams pasislėpti nuo lietaus, sniego, žvarbaus vėjo. Tiek stoginių pastatyti savo lėšomis bendrovė įsipareigojo rugsėjo mėnesį, po to, kai dėl ginčų teismuose buvo sustabdyta sutartis su konkursą laimėjusia reklamos bendrove.  
Toliau...

# „Linava“: keisti sutapimai

„Linava“: keisti sutapimai
Asociacijos „Linava“ duomenimis, Rusijos Federacijos muitinė vakar vakare išplatino vidinį dokumentą, kuriuo nurodoma transporto priemonėms bei kroviniams iš Lietuvos Respublikos taikyti sugriežtintą, pilną patikrą.    
Toliau...

# Į Telšių gatves išvažiuoja ekologiški...

Į Telšių gatves išvažiuoja ekologiški autobusai
Jau šią savaitę į Telšių gatves išvažiuoja devyni nauji autobusai. Septyni iš jų – varomi suspaustomis gamtinėmis dujomis, du – suspaustomis gamtinėmis dujomis bei elektra.    
Toliau...

# „Iveco Bus” – Brazilijos rinkai

„Iveco Bus” – Brazilijos rinkai
„CNH Industrial” oficialiai pranešė apie „Iveco Bus” pasirodymą Brazilijos rinkoje. Tai – naujos strategijos dalis dėl koncerno plėtros Lotynų Amerikos, Afrikos, Artimųjų Rytų ir Kinijos šalyse.    
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos