Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Rygos studentai nori dirbti viešojo transporto...

Rygos studentai nori dirbti viešojo transporto kontrolieriais
Darbo Rygos viešojo transporto įmonėje „Rīgas satiksme” vis dažniau ieško studentai – tokiu būdu jie gali suderinti darbą su mokslais, praneša įmonės spaudos tarnyba.                
Toliau...

# Keleivius į autobusus vilioja kava ir saldumynais

Keleivius į autobusus vilioja kava ir saldumynais
Bendrovė „Busturas“ sudarė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių profesinio rengimo centru. Kartu su šios mokymo įstaigos Prekybos ir verslo skyriaus mokiniais nuo balandžio 15-osios pradėta bendra akcija, pavadinta „Keliauk su „Busturu“ maloniai“.    
Toliau...

# Autobusas, kuris atviras visiems

Autobusas, kuris atviras visiems
Atviras šis autobusas ne tiesiogine, o perkeltine prasme. Juo gali patogiai važiuoti bet kuris miesto gyventojas – nepriklausomai nuo to, kokiu būdu jis juda.          
Toliau...

# Rusijoje sukurtas naujos kartos elektrinis...

Rusijoje sukurtas naujos kartos elektrinis autobusas
Rusijoje sukurtas unikalus žemagrindis elektrinis autobusas. Transporto priemonę pristatė KAMAZ drauge su kompanija „Drive Electro”.            
Toliau...

# Nostalgija: „Ikarus 270”

Nostalgija: „Ikarus 270”
Daugelis iš mūsų dar prisimena senuosius „Ikarus” autobusus, vežusius keleivius tiek miestuose, tiek užmiesčio keliais. Šįkart – apie vieną iš įdomesnių „Ikarus” modelių – „Ikarus 270”.        
Toliau...

# Liepojoje brangs važiavimas viešuoju transportu

Liepojoje brangs važiavimas viešuoju transportu
Nuo birželio 1-osios brangs važiavimas Liepojos viešuoju transportu. Planuojama, jog bilietai kainuos 22,8 proc. brangiau.            
Toliau...

# Vilniuje - naujausi IVECO autobusai

Vilniuje - naujausi IVECO autobusai
Balandžio 21-ąją Vilniuje, prie Katedros aikštės, pristatyti naujausi IVECO autobusai. Tiek vilniečiai, tiek iš visos Lietuvos susirinkę keleivinio transporto specialistai galėjo apžiūrėti penkias pastarojo meto naujienas – „Urbanway“, du „Crosway“, taip pat įspūdingąjį turistinį „Magelys“ bei neseniai rinkoje pasirodžiusį „Daily“.
Toliau...
Rodyti visus straipsnius

Reklaminis skydelis

Degalų kainos