Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Marijampoliečius sužavėjo nauji autobusai

Marijampoliečius sužavėjo nauji autobusai
Įsigijus aštuonis naujus miesto autobusus, vis daugiau marijampoliečių renkasi kelionę viešuoju transportu. Pasak Marijampolės autobusų parko direktorės Dalytės Venčkauskienės, vien per penkiolika gruodžio dienų  miesto autobusais keleivių vežta  dvigubai daugiau, o pajamų gauta 60 proc. daugiau nei per tą patį 2013-ųjų laikotarpį.  
Toliau...

# FORD pristatė kemperį „Tourneo Custom“

FORD pristatė kemperį „Tourneo Custom“
Pakeitus tradicinį poilsį viešbučiuose į kelionę minivenu kemperiu, galima gerokai sumažinti kelionės kainą. Naują transporto priemonę patogioms kelionėms pastaruoju metu pristatė Didžiosios Britanijos kompanija „Wellhouse”, perdariusi miniveną „Ford Tourneo Custom”.
Toliau...

# Važiavimas Minsko viešuoju transportu per metus...

Važiavimas Minsko viešuoju transportu per metus pabrango pusantro karto
Nuo gruodžio 14-osios važiavimas Minsko viešuoju transportu šiais metais brango jau trečią kartą.                  
Toliau...

# Klaipėdoje jau platinami terminuotieji bilietai...

Klaipėdoje jau platinami terminuotieji bilietai naujomis kainomis
Sausio mėnesio bilietų pildymas šį gruodį ne tik vėliau prasidės, tačiau ir anksčiau pasibaigs – jau gruodžio 30 dienos vakare; internetu – tos dienos 23:59 val. Gruodžio 31 dieną nebebus prekiaujama ir elektroniniais kartiniais bilietais.      
Toliau...

# Senjorų bilietai įvedus eurą sostinėje galios...

Senjorų bilietai įvedus eurą sostinėje galios kaip įprastai
Senjorai, turintys galiojančius 12 mėnesių (365 dienų) autobusų ir troleibusų bilietus, ir nuo sausio 1 d. galės ramiai jais naudotis. Visi įsigyti bilietai išliks Vilniečio kortelėje iki tol kol jie nebus išnaudoti, o naują bilietą bus galima įsigyti už 2,90 Eur (10 Lt).    
Toliau...

# Islandiškas autobusas sunkvežimis - bekelei

Islandiškas autobusas sunkvežimis - bekelei
Islandija įsikūrusi vulkaninės kilmės saloje. Pamatyti nežemišką šio krašto peizažą atvyksta turistai iš viso pasaulio.                  
Toliau...

# Keleivių vežėjai renkasi BYD eBus

Keleivių vežėjai renkasi BYD eBus
Kinijos automobilių gamintojas BYD laikomas didžiausiu pasaulyje ekologiškai švarių technologijų diegėju. O kiniečių sukurtas „eBus” – toliausiai vieną kartą įkrautomis baterijomis nuvažiuojantis autobusas.        
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos