Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Dėl karščių liuksemburgiečiai raginami...

Dėl karščių liuksemburgiečiai raginami persėsti į viešąjį transportą
Kad būtų išvengta ekologinės katastrofos, Liuksemburgo valdžia ragina vairuotojus mažinti transporto priemonių greitį iki 90 km/val.            
Toliau...

# Kaune dėl Tvirtovės alėjoje vykdomų darbų...

Kaune dėl Tvirtovės alėjoje vykdomų darbų laikinai keisis viešojo transporto eismas
Šį penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį dėl šilumos tiekimo tinklo rekonstravimo darbų laikinai keisis 9-ojo maršruto troleibusų eismas Taikos pr., Tvirtovės al. ir V.Lašo g.        
Toliau...

# Prabangus „Setra“ – muzikantams

Prabangus „Setra“ – muzikantams
Itin patogų autobusą, skirtą muzikantų koncertiniams turams, pristatė vokiečių „Setra“ gamintojai drauge su kompanija „Artist-Delight“.          
Toliau...

# Vakarinio aplinkkelio III etapas bus baigtas 2016...

Vakarinio aplinkkelio III etapas bus baigtas 2016 metais
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė paskutinio Vakarinio aplinkkelio III etapo įgyvendinimui, viešąjį konkursą planuojama skelbti dar šių metų rudenį. Šio projekto finansavimą taip pat patvirtino ir LR Vyriausybės Transporto tranzito komitetas, vadovaujamas Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus.  
Toliau...

# Sekmadienį Šiauliuose keisis kai kurių...

Sekmadienį Šiauliuose keisis kai kurių autobusų eismas
Liepos 27 d. (sekmadienį), vykstant dviračių varžyboms, nuo 8 val. iki 18 val. bus uždarytas transporto priemonių eismas dalyje miesto gatvių.        
Toliau...

# Vilniuje dešimčiai bevardžių gatvių bus...

Vilniuje dešimčiai bevardžių gatvių bus suteikti pavadinimai, keisis ir 14 gatvių ašinės linijos
Vilniaus Naujosios Vilnios ir Panerių seniūnijose esančiom dešimčiai bevardžių gatvių bus suteikti pavadinimai, tuo tarpu Antakalnio, Karoliniškių, Naujosios Vilnios, Panerių ir Pilaitės 14 gatvių bus patikslintos ašinės linijos – pradžios ir pabaigos vietos.
Toliau...

# Per Jūros šventę Klaipėdoje keisis autobusų...

Per Jūros šventę Klaipėdoje keisis autobusų eismas
Penktadienį nuo 14 iki 19 valandos Tiltų gatve važiavę autobusai nukreipiami per Liepų g., Mokyklos g. tiltą ir Bangų gatvę į savo įprastinę trasą.            
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos