Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Savaitė šalies keliuose: 72 eismo įvykiai, 6...

Savaitė šalies keliuose: 72 eismo įvykiai, 6 žmonės žuvo, 85 sužeisti
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, 2014 m. rugpjūčio 22-28 d. šalyje įvyko 72 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės - 6 žmonės žuvo ir 85 buvo sužeisti.          
Toliau...

# Originalūs japoniški mokykliniai autobusai

Originalūs japoniški mokykliniai autobusai
Lietuvoje mokinius vežioja ypatinga išvaizda neišsiskiriantys geltonieji mokykliniai autobusiukai. Japonai negaili nei pinigų, nei išmonės, kad jų vaikai patirtų vaikystėje kuo daugiau džiaugsmo.        
Toliau...

# Policijos akcijos keliuose rugsėjo mėnesį

Policijos akcijos keliuose rugsėjo mėnesį
Rugsėjo mėnesį, prasidėjus naujiesiems mokslo metams, visoje šalyje policijos pareigūnai vykdys prevencines priemones. Organizuojant policijos pareigūnų darbą, numatyta skirti sustiprintas policijos pajėgas eismo saugumui visuose keliuose užtikrinti. Pirmosiomis rugsėjo mėnesio dienomis bus organizuojamas policijos pareigūnų budėjimas prie bendrojo lavinimo mokyklų ir darželių.
Toliau...

# Taliniečio kortelę bus galima pakeisti odine...

Taliniečio kortelę bus galima pakeisti odine apyranke
Nuo rudens Talino viešajame transporte greta žaliųjų ir kitokių kortelių su čipais, kuriuose naudojamos RFID technologijos, viešojo transporto bilietams pažymėti ir pirkti bus galima naudoti apyrankes.          
Toliau...

# Dėl leidimų dalyvauti eisme sustabdymo ir jų...

Dėl leidimų dalyvauti eisme sustabdymo ir jų atnaujinimo
Valstybės įmonė „Regitra“ primena, kad nuo 2014 m. liepos 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatoms, taikoma leidimo transporto priemonei dalyvauti eisme (toliau – leidimas) sustabdymo procedūra.    
Toliau...

# Keičiasi „Busturo” tolimojo susisiekimo...

Keičiasi „Busturo” tolimojo susisiekimo autobusų eismas
Nuo rugpjūčio 31 d. atnaujinamas autobusų eismas maršrutu Šiauliai-Skuodas (išvykimas iš Šiaulių autobusų stoties 12.40 val. penktadieniais, sekmadieniais ir iš Skuodo autobusų stoties 15.30 val. penktadieniais, sekmadieniais).  
Toliau...

# Rugpjūčio 30-ąją dėl bėgimo keičiasi 26 ir...

Rugpjūčio 30-ąją dėl bėgimo keičiasi 26 ir 87 autobusų maršrutų trasos
Dėl bėgimo THE COLOR RUN VILNIUS 2014 m. rugpjūčio 30 d. (šeštadienį) nuo 6.00 val. iki 19.30 val. keičiamos 26 ir 87 autobusų maršrutų trasos.          
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos