Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Hidrometano panaudojimui automobilių varikliuose...

Hidrometano panaudojimui automobilių varikliuose - žalia šviesa
Prieš metus Pabradėje pradėjusioje veikti „Vandenilio kaip kuro ar kuro priedo, ekologiškų kuro priedų ir kuro sistemų eksperimentinių tyrimų laboratorijoje“ – pirmieji mokslinių tyrimų rezultatai. Jau aiškėja, kokį kiekį vandenilio įmaišius į gamtines dujas, gaunamas teigiamas rezultatas.    
Toliau...

# Vilniuje nuo lapkričio 1-osios keičiami...

Vilniuje nuo lapkričio 1-osios keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai
Nuo 2014 m. lapkričio 1 dienos, įvertinus faktinius viešojo transporto važiavimo laikus ir atsižvelgus į keleivių pageidavimus, bus keičiami pakeisti visų maršrutų troleibusų, greitųjų autobusų ir 12, 16, 19, 24, 52, 58, 82, 87, 88, 114 maršrutų autobusų tvarkaraščiai bei koreguojamos 87, 88, 114 autobusų maršrutų trasos.  
Toliau...

# Naujieji mikroautobusai Kaune jau važiuoja ir...

Naujieji mikroautobusai Kaune jau važiuoja ir 55-uoju maršrutu
Šios savaitės pradžioje miesto gatvėse pasirodė dar penki naujieji „Mercedes Benz Sprinter“ mikroautobusai, kurie važiuoja 55-uoju maršrutu „Šilainiai – Palemonas“. Iki lapkričio vidurio planuojama pakeisti likusius penkis senuosius šio maršruto mikroautobusus.    
Toliau...

# Lapkričio 1-2 dienomis keisis eismo...

Lapkričio 1-2 dienomis keisis eismo organizavimas prie Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad lapkričio 1–2 dienomis keisis eismo organizavimas prie Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių.        
Toliau...

# Autobusų eismas Panevėžyje Visų šventųjų...

Autobusų eismas Panevėžyje Visų šventųjų dienomis
Panevėžio miesto savivaldybė praneša, kad Visų šventųjų ir gretimomis dienomis Panevėžio autobusų parkas organizuoja specialius maršrutus į Šilaičių kapines:            
Toliau...

# „Armor Horse Vault XXL” – ypač saugiam...

„Armor Horse Vault XXL” – ypač saugiam poilsiui
Norite švęsti patogiai, tačiau ir labai saugiai, nesibaimindami net zombių atakų? Išbandykite „Horse Vault XXL”. Tai – šarvuotas limuzinas, padengtas specialiomis kulkoms ir kitokiam išorės poveikiui atspariomis plokštėmis.  
Toliau...

# Didžiojoje Britanijoje gėjų pora išvaryta iš...

Didžiojoje Britanijoje gėjų pora išvaryta iš autobuso už bučinį
Londone tiriama byla dėl gėjų poros, kuri buvo išvaryta iš autobuso už bučinį, praneša „Evening Standard“.                  
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos