Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Rusijos vežėjams nebus leidžiama pirkti...

Rusijos vežėjams nebus leidžiama pirkti autobusų ir tramvajų užsienyje
Nuo 2015-ųjų sausio 1 d. autobusų ir tramvajų Rusijos vežėjams nebus leidžiama pirkti užsienyje, praneša „Izvestija“.            
Toliau...

# Nuo rugpjūčio 4-osios Vilniuje laikinai...

Nuo rugpjūčio 4-osios Vilniuje laikinai keičiasi 14 maršruto autobusų trasa
Nuo rugpjūčio 4 d. iki rugpjūčio 29 d. dėl geležinkelio pervažos rekonstrukcijos uždarius kelią ties Giedraičiais, 14 maršruto autobusų trasa sutrumpės:            
Toliau...

# Šiaulių miesto gatvėse – hibridinis...

Šiaulių miesto gatvėse – hibridinis „Castrosua”
Į Šiaulių miesto gatves išriedėjo naujas ispaniškas miesto autobusas „Castrosua”. „Busturo” transporto parką papildęs 1,5 mln. Lt kainavęs autobusas yra varomas gamtinėmis dujomis ir elektra.  
Toliau...

# Vilniuje nuplauta beveik 20 km gatvių

Vilniuje nuplauta beveik 20 km gatvių
Vilniuje nuplauta beveik 20 km gatvių, tarp jų - T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Vokiečių, Didžioji, Maironio, Lvovo, Kalvarijų, Kareivių, Gedimino, Konstitucijos Savanorių prospektai. Darbai pradėti anksti ryte, juos pavyko užbaigti iki 7.30 val.
Toliau...

# Kontrolieriai viešojo transporto stotelėse jau...

Kontrolieriai viešojo transporto stotelėse jau išdalino beveik 1500 butelių vandens
Kontrolieriai šiandien keleiviams, laukiantiems autobusų, troleibusų Žaliojo tilto ir Spaudos rūmų stotelėse, išdalino beveik 1500 butelių geriamojo vandens. Sinoptikai praneša, kad rytoj oro temperatūra sieks 30 laipsnių šilumos, todėl šią akciją planuojama tęsti ir rytoj.    
Toliau...

# Keletas patarimų vairuotojui, pakliuvusiam į...

Keletas patarimų vairuotojui, pakliuvusiam į liūtį
Patyręs vairuotojas žino: važiuoti stipriai lyjant gali būti pavojinga. Specialistai pateikia keletą patarimų, kaip elgtis į stiprią liūtį pakliuvusiam vairuotojui.
Toliau...

# Vokietijoje brangs važiavimas viešuoju...

Vokietijoje brangs važiavimas viešuoju transportu
Vokietijoje brangs važiavimas traukiniais, metro ir autobusais.                      
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos