Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Nauji autobusai – kol kas tik vežėjų...

Nauji autobusai – kol kas tik vežėjų svajonėse
Viešasis transportas nėra verslas įprasta šio žodžio reikšme. Visų pirma tai – socialinė paslauga miestų bei rajonų gyventojams, užtikrinanti mobilumą visiems visuomenės sluoksniams.          
Toliau...

# Prahoje bus tiesiama nauja metro linija

Prahoje bus tiesiama nauja metro linija
Nauja metro linija Čekijos sostinėje bus pradėta tiesti 2017-aisiais.                
Toliau...

# Kelių būklė ir eismo sąlygos

Kelių būklė ir eismo sąlygos
Didžiojoje šalies teritorijoje, išskyrus rytinius rajonus, valstybinės reikšmės keliai šlapi dėl naktį buvusio ar šiuo metu kai kur esančio lietaus. Rytų Lietuvoje be žymesnių kritulių, kelių dangos sausos.        
Toliau...

# Minsko viešojo transporto stotelėse atsiras...

Minsko viešojo transporto stotelėse atsiras bankomatai ir informaciniai kioskai
Minsko miesto valdžia žada viešojo transporto keleiviams daugiau patogumų.                    
Toliau...

# Už važiavimą Lozanos viešuoju transportu...

Už važiavimą Lozanos viešuoju transportu galima susimokėti SMS žinute
Norint įsigyti žetoną, tereikia pasiųsti žinutę trumpuoju numeriu 456. Tokiu būdu miestiečiams ir Šveicarijos miesto svečiams nebereikės permokėti už važiavimą viešuoju transportu.        
Toliau...

# Originalios viešojo transporto stotelės

Originalios viešojo transporto stotelės
Stotelė gali būti ne tik vieta, kur laukiama autobuso, troleibuso ar tramvajaus. Stotelėse galima pavartyti čia pat padėtą knygą ar žurnalą, pažaisti kompiuterinius žaidimus, pavažinėti riedlente, pasisupti ar net... pasisverti. Tiesa, Lietuvoje kol kas nerasite nieko panašaus.    
Toliau...

# Per savaitę šalies keliuose - 67 eismo įvykiai

Per savaitę šalies keliuose - 67 eismo įvykiai
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę (rugsėjo 12-18 d.) mūsų šalies keliuose, pirminiais duomenimis, užregistruoti 67 eismo įvykiai.            
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos