Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# „Michelin“ pristatė vasarines padangas,...

„Michelin“ pristatė vasarines padangas, tinkamas ir žiemai
Kovo pradžioje Prancūzijoje „Michelin“ pristatė pirmąsias vasarines padangas, tinkamas naudoti žiemą. „Michelin CrossClimate“ padangoms suteiktas aukščiausias sukibimo su drėgnu paviršiumi A reitingas vadovaujantis ir vasarinėms, ir žieminėms padangoms taikomais kriterijais.    
Toliau...

# Senamiestyje Kaziuko mugės metu bus draudžiamas...

Senamiestyje Kaziuko mugės metu bus draudžiamas eismas
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad nuo penktadienio 6 val. iki sekmadienio 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu, T. Vrublevskio, Šventaragio, Pilies, Didžiąja (ir aplink Rotušės aikštę), Barboros Radvilaitės, Maironio ir Aukštaičių gatvėmis ir jų prieigose.
Toliau...

# Šiauliuose – jau visi dešimt naujų...

Šiauliuose – jau visi dešimt naujų „Otokar“
Vasario 3-iąją į Šiaulius atvyko paskutiniai keturi iš dešimties bendrovės „Busturas“ įsigytųjų turkiškų vidutinės klasės „Otokar Navigo“. Netrukus jie visi veš keleivius Lietuvos keliais.      
Toliau...

# Minsko srities autobusuose – nemokamas Wi-Fi

Minsko srities autobusuose – nemokamas Wi-Fi
Minsko srities autobusuose, vežančiuose keleivius tarpmiesčio maršrutais, šiais metas bus įdiegtas nemokamas Wi-Fi ryšys.            
Toliau...

# Deguonies kaukės – viešajame transporte

Deguonies kaukės – viešajame transporte
Pasaulyje daugėja terorizmo atvejų viešajame transporte, po avarijų kylantys gaisrai neretai pareikalauja žmonių aukų. Mirties priežastimi dažnai tampa apsinuodijimas degimo produktais. Apsisaugojimo priemonių kiekvienam žmogui, nutikus netikėtai situacijai, iki šiol viešajame transporte nebuvo. Dizainerių duetas -  Sang-eon Lee ir Yeong-ho Yoon keleivių saugumui užtikrinti pasiūlė pakabinamų rankenų „Sub-Resk“ konceptą su deguonies kaukėmis viduje.
Toliau...

# Kelių būklė ir eismo sąlygos

Kelių būklė ir eismo sąlygos
Panevėžio, Tauragės ir Kauno apskrityse bei Širvintų, Marijampolės, Šakių ir Kelmės rajonuose sudėtingesnės eismo sąlygos dėl susiformavusio plikledžio, barstomi pagrindinių kelių slidūs ruožai.      
Toliau...

# Vilniuje tvarkomos Geležinio vilko, Žalgirio ir...

Vilniuje tvarkomos Geležinio vilko, Žalgirio ir Linkmenų gatvės
Vilniuje tvarkomos Geležinio vilko - Žalgirio ir Žalgirio - Linkmenų gatvių sankryžos. Nuo rytdienos pradedami paruošiamieji darbai. Kai tik leis oro sąlygos, planuojama gatves išplatinti ir įrengti papildomas eismo juostas, naujai išasfaltuoti Geležinio vilko, Žalgirio ir Linkmenų gatvių atkarpas. Šalia Geležinio vilko ir Žalgirio gatvių bus įrengti dviračių ir pėsčiųjų takai. Žalgirio gatvėje tarp Linkmenų g. ir Geležinio Vilko g. – viešojo transporto sustojimo vieta bei paviljonas.  
Toliau...
Rodyti visus straipsnius

Reklaminis skydelis

Degalų kainos