Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Kauno gatvėse - jau aštuoni ispaniški...

Kauno gatvėse - jau aštuoni ispaniški „Castrosua"
Į Kauno gatves jau išvažiavo aštuoni ispaniški „Castrosua" autobusai: septyni suspaustomis gamtinėmis dujomis varomi „City Versus Citelis CNG" bei vienas elektrinis ir dujinis hibridas „Tempus Hybrid".
Toliau...

# Baltarusijoje brango važiavimas viešuoju...

Baltarusijoje brango važiavimas viešuoju transportu
Pabranginus važiavimą Minsko viešuoju transportu, bilietų tarifai didėjo ir kituose Baltarusijos miestuose.                  
Toliau...

# Kokia bauda gali būti skirta užsienyje už...

Kokia bauda gali būti skirta užsienyje už pokalbį mobiliuoju prie vairo?
Vokietijos klubas ADAC paskelbė duomenis, kokio dydžio baudas įvairiose šalyse gali tekti susimokėti už kalbėjimąsi mobiliuoju telefonu važiuojant.          
Toliau...

# Dėl NIKE naktinį moterų bėgimo Vilniuje...

Dėl NIKE naktinį moterų bėgimo Vilniuje keisis kai kurie viešojo transporto maršrutai
Dėl NIKE naktinio moterų bėgimo, 2014 m. rugpjūčio 23 d.  (šeštadienį) nuo 20.45 val. iki 21.45 val., keičiamos 10, 11, 33 ir 88 autobusų maršrutų trasos.            
Toliau...

# Paskelbtos važiavimo Klaipėdos viešuoju...

Paskelbtos važiavimo Klaipėdos viešuoju transportu kainos eurais
Klaipėdiečiai jau gali sužinoti, kiek teks mokėti už važiavimą miesto viešuoju transportu, Lietuvai įsivedus eurą.              
Toliau...

# Parengtas motorinių transporto priemonių, jų...

Parengtas motorinių transporto priemonių, jų priekabų gamybos ir perdirbimo, techninės ekspertizės atlikimo tvarkos pakeitimo projektas
VKTI informuoja, kad Inspekcija parengė ir Teisės aktų projektų informacinėje sistemoje (TAPIS) paskelbė Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko įsakymo „Dėl Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. 2B-515 „Dėl Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų gamybos ir perdirbimo bei motorinių transporto priemonių, priekabų, kurioms uždrausta dalyvauti viešajame eisme, remonto ir techninės ekspertizės reikalavimų ir atlikimo tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo“ projektą.
Toliau...

# Geteborge – serviso centras biodujas...

Geteborge – serviso centras biodujas naudojantiems MAN autobusams
„NEOPLAN Väst AB" įrengė 32 000 kv. m aikštelę autobusams Geteborgo centre. Čia bus prižiūrimos biodujas „Keolis Sverige AB” autobusų parko transporto priemonės. Iš viso vežėjai turi 90 MAN autobusų, naudojančių vietoje pagaminamas biodujas.
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos