Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# „Jeweline” – brangakmenis Paryžiui

„Jeweline” – brangakmenis Paryžiui
Paryžius – pasaulio mados, poilsio ir pramogų centras. Šiuo stereotipu ir nusprendė pasinaudoti naujojo turistinio autobuso „Jeweline“  kūrėjai. Remiantis jų sumanymu, transporto priemonės išvaizda turėtų priminti brangakmenį.
Toliau...

# Nuo lapkričio 25-osios apmokestinamas...

Nuo lapkričio 25-osios apmokestinamas automobilių statymas Žemaitijos ir Šaltinių gatvėse Vilniuje
Šaltinių gatvėje esančios automobilių stovėjimo vietos patenka į žaliąją rinkliavos zoną, kurioje nustatyta rinkliava 1 (vienas) Lt (0,29 Eur) už 1 (vienos) valandos stovėjimą.  Rinkliava šioje gatvėje renkama pirmadieniais – šeštadieniais nuo 8 iki 18 valandos. Informacija vairuotojams apie mokamą automobilių stovėjimą pateikiama kelio ženklais. Kai informacija pateikiama kelio ženklu Nr. 541 „Stovėjimo zona“ (I-VI 8-18 h) su papildoma lentele Nr. 840 „Mokamos paslaugos“, ženklas statomas tik prie įvažiavimo į teritoriją ir galioja visoje už ženklo esančioje teritorijoje. Sumokėta vietinė rinkliava nesuteikia teisės statyti automobilį draudžiamųjų kelio ženklų ar rezervuotų stovėjimo vietų galiojimo zonose ar kitaip nesilaikyti Kelių eismo taisyklių.
Toliau...

# Senieji sostinės troleibusai iškeliaus į...

Senieji sostinės troleibusai iškeliaus į Ukrainą
Lapkričio 19-ąją įvyko bendrovės „Vilniaus viešasis transportas” skelbtas aukcionas seniems „Škoda” troleibusams parduoti. Penkiolika 1983-1989-aisiais pagamintų transporto priemonių įsigijo pirkėjai iš Dnepropetrovsko.
Toliau...

# Egipto autobusuose – privalomi GPS įrenginiai

Egipto autobusuose – privalomi GPS įrenginiai
Remiantis Egipto Turizmo ministerijos pranešimu, visuose šalies turistiniuose autobusuose privalo būti sumontuota GPS sistema. Antraip iš turizmo kompanijų bus atimamos licencijos.          
Toliau...

# Kaliningrado viešasis transportas važinės...

Kaliningrado viešasis transportas važinės naudodamas gamtines dujas
Kaliningrado dūmos atstovai siūlo vežėjams pirkti naujas suspaustas gamtines dujas naudojančias transporto priemones, praneša „Klops“.          
Toliau...

# Lapkričio 23-iąją per karių eitynes bus...

Lapkričio 23-iąją per karių eitynes bus ribojamas eismas bei keisis kai kurių autobusų trasos
Lapkričio 22 d. (šeštadienį) nuo 19.00 val. iki 21.00 val. vyks karių rikiuotės Katedros aikštėje repeticija, kurios metu bus ribojamas transporto eismas Šventaragio gatvės ir Gedimino prospekto sankryžoje.    
Toliau...

# Dažniausiai pagaunami neblaivūs vairuotojai –...

Dažniausiai pagaunami neblaivūs vairuotojai – prie „Volkswagen“ vairo
Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, kiekvienais metais vis daugiau eismo įvykių įvyksta dėl išgėrusių vairuotojų kaltės.          
Toliau...
Rodyti visus straipsnius
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

 

Solaris Baltic

Degalų kainos