Evelkas.lt
Belgijos miestas, iš kurio patirties sėmėsi Talinas, atsisako nemokamo viešojo transporto
(4 balsai, vidutiniškai 5.00 iš 5)
Parašė Lina   
Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2013 06:26

Praėjusį ketvirtadienį Talino universitete vyko konferencija, skirta nemokamam važiavimui viešuoju transportu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasak miesto mero Edgaro Savisaaro, sistema pasiteisino, keleivių miesto viešajame transporte padaugėjo 20 proc. Tačiau konferencijoje būta ir nemokamo važiavimo kritikų, perduoda „Eesti Päevaleht“.

 

Švedijos Karališkojo technikos instituto daktaras Odedas Katsas pateikė savo tyrimus, paremtus pirmųjų trijų nemokamo važiavimo Talino viešuoju transportu rezultatais. Remiantis jo tyrimais, per šį laikotarpį važiuojančiųjų Talino viešuoju transportu padaugėjo 3 proc.: 1,2 proc. dėl nemokamo važiavimo, o 2,8 proc. – dėl pasikeitusių viešojo transporto grafikų ir atskirtų specialiųjų juostų.

 

Konferencijoje kalbėjo ir miestų, kuriuose viešasis transportas – nemokamas, atstovai. Belgijos miesto Hasselto, kur viešasis transportas buvo nemokamas nuo 1997-ųjų ir kurį kaip pavyzdį dažnai pateikinėjo Talino savivaldybės atstovai, vadovai jau žada atsisakyti nemokamo viešojo transporto idėjos. Pasirodė, jog išlaidos tam pernelyg didelės. Per šešiolika metų viešojo transporto keleivių padaugėjo dvylika kartų, tačiau padidėjo ir išlaidos. 1997-aisiais viešajam transportui išlaikyti miesto savivaldybė skyrė 275 tūkst. eurų, o 2013-aisiais – jau 1,8 mln. eurų. Be to, vos 16 proc. nuosavų automobilių vairuotojų persėdo į autobusus. Prie jų prisijungė 12 proc. dviratininkų ir 9 proc. pėsčiųjų.

 

Kaip teigiamas pavyzdys pateiktas Prancūzijos miestas Obanė, kur gyvena 104 tūkst. žmonių. Nemokamas viešasis transportas ten galioja nuo 2009-ųjų. Idėja pasiteisino dėl to, jog aplink miestą daug pramonės įmonių, o nemokamas viešasis transportas padėjo pritraukti į jas daugiau darbuotojų iš miesto apylinkių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

# Kubos viešasis transportas

Kubos viešasis transportas
Kuba – unikali šalis jau vien dėl to, kad jos gyventojams neleidžiama turėti nuosavų automobilių. Tiesa, komunistinis režimas šalyje nuolat švelnėja. Atšaukiama vis daugiau ankstesnių draudimų, taigi galima tikėtis, jog ir šis anksčiau ar vėliau bus panaikintas.  
Toliau...

# „Mercedes-Benz Marco Polo“ – geriausias...

„Mercedes-Benz Marco Polo“ – geriausias metų kemperis
Geriausiu kompaktiniu automobiliu turistams (Compact Camper Van 2015) autoritetingas Vokietijos turizmui skirtas žurnalas paskelbė „Mercedes-Benz Marco Polo“. Kemperis sumontuotas ant aukščiausios klasės miniveno „V-Class“ važiuoklės.    
Toliau...

# Rygiečiai sutiktų su laipsnišku viešojo...

Rygiečiai sutiktų su laipsnišku viešojo transporto bilietų kainų didinimu
Rygos dūmos sprendimas  nuo vasario 1-osios važiavimo bilietus miesto autobusais, troleibusais bei tramvajais branginti beveik dvigubai, sukėlė didžiulį miestiečių nepasitenkinimą. Rygos gyventojai raginami vasario 1 ir 2 dienomis boikotuoti „Rīgas satiksme” ir nevažinėti miesto viešuoju transportu.    
Toliau...

# Vilniuje keičiami 7, 26, 63 ir 87 maršrutų...

Vilniuje keičiami 7, 26, 63 ir 87 maršrutų autobusų tvarkaraščiai
Nuo š. m. vasario mėn. 1 d. (sekmadienio) keičiami 7, 26, 63 ir 87 maršrutų autobusų tvarkaraščiai.              
Toliau...

# Klaipėdoje keičiasi viešojo transporto...

Klaipėdoje keičiasi viešojo transporto maršrutai
Nuo vasario 2-osios Klaipėdoje keičiasi kai kurie viešojo susisiekimo  maršrutai ir tvarkaraščiai:                    
Toliau...

# Ugniagesių automobiliai – ant autobusų...

Ugniagesių automobiliai – ant autobusų važiuoklės
Didžiojoje Britanijoje praėjusio amžiaus viduryje buvo populiarūs ugniagesių automobiliai, sumontuoti ant autobuso važiuoklės. Daugiau nė vienoje šalyje panaši technika plačiau nebuvo naudojama.  
Toliau...

# Kinijoje populiarėja elektriniai autobusai

Kinijoje populiarėja elektriniai autobusai
Pastarosiomis dienomis „Higer” gamintojai perdavė pirmuosius elektrinius autobusus iš 209-ių, kuriuos įsigijo Kinijos Sudžou miesto vežėjai.        
Toliau...
Rodyti visus straipsnius

Reklaminis skydelis

Degalų kainos